Úvod> Aktuality> Plaménky (Clematis) velkokvěté a zvonečkové, kvetoucí na jaře i během léta

Plaménky (Clematis) velkokvěté a zvonečkové, kvetoucí na jaře i během léta

Plaménky (Clematis) jsou jedny z nejkrásnější popínavých rostlin.  Jejich výhony jsou dlouhé a křehké, a proto pro svůj růst potřebují opěrnou konstrukci (pletivo plotu, mřížka, pergola, aj.). Plaménky jsou náročné na stanoviště. Nadzemní zelená kvetoucí část rostliny by měla mít dostatek slunce, spodní část rostliny u kořenového krčku má ráda přistínění. To můžeme zajistit podsazením nízkými a zakrsle rostoucími dřevinami nebo trvalkami. Také na půdu mají plaménky vyšší nároky. Vyžadují živnou, hlubokou, propustnou půdu, přiměřeně bohatou na vápník. Při výsadbě můžeme zeminu vylepšit přidáním zahradnického substrátu nebo kompostu. Plamének určitě neporoste v půdě těžké, jílovité, studené, přemáčené ani příliš suché. Během vegetace je vhodné rostliny pravidelně přihnojovat kapalným hnojivem. 

V našem zahradnictví pěstujeme plaménky velkokvěté i zvonečkové, dvakrát kvetoucí (konec jara, léto) a kvetoucí během léta. 

Naše nabídka pro léto 2020:

Fotografie

Zpět

Otevírací doba

otevírací doba:

pondělí - pátek: 9 - 17 hod.
sobota: 9 - 17 hod.
neděle: zavřeno

 

Naše prodejna

Okrasné zahradnictví Havlíček
Pardubická ul., Srch
Tel. 702 069 393

 

Pro oblast: Pardubice, Chrudim, Hradec Králové, Lázně Bohdaneč, Holice, Přelouč, Sezemice, Kolín, Poděbrady, Jaroměř, Jičín, Havlíčkův Brod, Kutná Hora, Litomyšl, Čáslav, Hořice