Úvod> Rostliny> Popínavé rostliny

Popínavé rostliny

Popínavé rostliny jsou v zahradách nenahraditelné pro svoji schopnost pnout se po konstrukcích, plotech a zdích. Cenné jsou zejména pro svoje minimální nároky na plochu i prostor, což je významné v malých zahradách, předzahrádkách, na balkonech a terasách. Velkou výhodou popínavek je jejich poměrně rychlý růst, což vede k brzkému plnění požadované funkce.

Použití a typy popínavých rostlin

Popínavé rostliny rostoucí bez opory (samopnoucí), které se přichytávají sami pomocí příčepivých kořínků nebo destiček, což umožňuje například popnutí zdí. Z v našem zahradnictví pěstovaného sortimentu sem náleží stálezelené rostliny břečťan a brslen, a opadavý na podzim výrazně vybarvující přísavník.

Popínavé rostliny ovíjivé nebo pnoucí, vyžadující oporu pro své uchycení (pletivo, mřížky, sloupy, aj.). Tyto rostliny se uplatní především na pergolách, treláži, loubí a u sloupů. Z této skupiny rostlin naleznete v naší nabídce rozsáhlý sortiment plaménků (Clematis), popínavých růží a opadavé i stálezelené zimolezy.

Otevírací doba

otevírací doba:

pondělí - pátek: 9 - 17 hod.
sobota: 9 - 17 hod.
neděle: zavřeno

 

Naše prodejna

Okrasné zahradnictví Havlíček
Pardubická ul., Srch
Tel. 702 069 393

 

Pro oblast: Pardubice, Chrudim, Hradec Králové, Lázně Bohdaneč, Holice, Přelouč, Sezemice, Kolín, Poděbrady, Jaroměř, Jičín, Havlíčkův Brod, Kutná Hora, Litomyšl, Čáslav, Hořice